ceydali logo 1
Firmamız lavanta fidesi bakımından Türkiye deki en fazla stok adedine sahip olan firmadır. Köklendirme çalışmalarını Tekirdağ saray küçükyoncalı mahallesinde yapmakta olup yurtiçi köklü fide adedi 2 milyon Bulgaristan stokları 10 milyonun üzerindedir.
Türkiye de tarım teşvikleri ile birlikte hız kazanan tıbbi ve aromatik bitki yetiştiriciliği Bulgaristan’da yüzyılı aşkın tecrübe ve akademik çalışmalarla çok gelişmiş olup şu an lavanta üretiminde dünya birincisidir. Amacımız bu bilgi ve birikimi çiftçilerimize kazandırarak ülke ekonomisine katma değer sağlamaktır.
Lavantaya İlginin arttığı son yıllarda kaliteli ve ucuz fide ihtiyacını karşılamanın yanında aromatik bitki üretimindeki tecrübelerimizi çiftçilerimizle buluşturmak bizim hedefimizdir.
lavanta saray gorsel mor
Lavanta fidelerimiz Tekirdağ saray küçükyoncalı mahallesinde anaç tarlamızda Sevtopolis, drjba, hems raya,Yubileyna türü yağlık lavanta çeşitlerimizden çelikleme yöntemiyle üretilmekte ve köklendirilmektedir. Yapılan araştırmalar sonucunda yağ oranı en yüksek çeşidin Sevtopolis olduğu belirlenmiştir